Nie jesteś zalogowany.

Drogi gościu, serdecznie witamy na stronie: Forum Legenda: Wojna Smoków. Jeśli są to pierwsze odwiedziny tej strony, zapoznaj się z Pomocą. Dowiesz się, jak korzystać z tej strony. Oprócz tego musisz się zarejestrować, żeby móc korzystać ze wszystkich funkcji tej strony. Skorzystaj z formularza rejestracji, żeby się zarejestrować lub zapoznaj się dokładnie z procesem rejestracji. Jeśli dokonałeś już rejestracji, możesz się tu zalogować.

1

wtorek, 8. maj 2018, 21:09

Częściowa automatyzacja bicia

Na 99% to bicie grochem o ścianę, ale opiszę koncepcję która mogłaby rozruszać troszkę ten zdychający serwer.

Proponuję wprowadzić możliwość automatyzacji bicia w psiarni. Na czym by to polegało? Gracz wchodzi i ustawia parametry: moby które chce bić, blesy i buffy które chce użyć, oraz czas bicia (np. 1 godzina). Klikamy start czy cokolwiek podobnego :) Po godzinie otrzymujemy raport: ile zarobiliśmy goldów, ile wypadło oczek, triad, centów, inków, czaszek, run czy tego co tam leci na danym poziomie oraz ile pobrało nam z plecaka eliksirów, zwojów czy tego co tam mieliśmy w pasku. Oczywiście żeby nie było to wykorzystywane do bicia mobów bez żadnego wysiłku przez całą dobę można wprowadzić ograniczenia, np:

- maksymalnie 1 lub 2h automatycznego bicia na dziennie,
- drop pieniężny mniejszy o 10% w stosunku do normalnego bicia,

Co to da? Myślę że większą aktywność graczy. Po tylu latach grania bicie mobów po prostu nudzi. Ostatnio ograniczyłem swoją zabawę w feo, bo gdy myślę o godzinie werki mam odruch wymiotny. Po prostu nuda bicia zabija radość grania. Gdybym miał możliwość ustawić sobie po pracy godzinkę czy dwie automatycznego bicia, wyjść z gry i zalogować się wieczorem żeby odebrać raport to wyglądałoby to dużo lepiej. Człowiek miałby więcej czasu na zajęcie się tym, co stanowi esencję gry - polami bitew, dłonią, chaotykami czy też instancjami dającymi reputację (a które to na 16 lvlu i wyższych są bardzo czasochłonne i kosztochlonne). Kto czuje potrzebę bicia przez większą ilosć godzin - nadal by ją miał. Komu zależałoby na większej kasie - nadal mógłby bić normalnie. Gracze mający mniejszą ilość czasu na granie również by skorzystali i zapewne mając taką opcję przebywaliby w grze częściej.

PS. Jeśli można, proszę o informację od moda czy pomysły i tematy z tego działu forum są w jakikolwiek sposób przekazywane dalej automatycznie, czy ktoś selekcjonuje co można posłać wyżej a czego nie można :)

2

wtorek, 8. maj 2018, 21:42

kwachu na prezydenta :D

Dodam tylko że szybciej by się lvl wbijało co też by rozruszało serwer.

Lemoon [12] 

Profesjonalista

Miejsce zamieszkania: Polska

Zawód: Włamywacz 299

• Wyślij wiadomość

3

wtorek, 8. maj 2018, 23:03

Ogólnie spoko, sam kieeedyś głośno myślałem o czymś podobnym (nim była psiarnia, i chyba wgl posiadłość) ale na zasadzie zbierania surek - ustawisz rodzaj surek, wybierasz czas 'ile będziesz zbierać' i po tym czasie dostajesz informacje z ilością zdobytych surków (w tym np możliwość ustawienia dodatkowego zbierania rzadkiej surki jak eldoryl/gambir - byłoby ich więcej na rynku = tańsze = profit dla graczy...), dodatkowych jagód/raków itp :) w tym czasie nie możesz robić nic innego, więc byłoby to na podobnej zasadzie, ale nie musisz siedzieć przed grą i np odpierać ataków mobów ; kosztem tego że zbierzesz 20% mniej surek niż w rzeczywistości jest to możliwe...

Z drugiej strony, taka automatyzacja trochę zabija atmosferę oraz jakże unikalny log walki; powstaje gra gdzie gracze zaczną się logować aby kliknąć przycisk na godzinkę czy dwie, w międzyczasie zamiast podnosić repkę itp, to jedynym celem staje się rozmowa ze znajomymi (co podczas robienia werki jest jednak niewygodne) :P ponadto, myślę że większość graczy i tak potrafi znaleźć czas i oszacować/odczytać kiedy będzie walka na chaotyku/dłoni ; zatem grupa graczy która czerpałaby docelowe korzyści z pomysłu, byłaby tak niewielka, że cała akcja byłaby wdrażana z niechęcią - zwłaszcza z obecną frekwencją graczy na serwie i chęciami do wprowadzania jakichkolwiek usprawnień...

I just wanna be famous...
...But be careful what you wish for!

4

środa, 9. maj 2018, 01:34

chyba od tego sluzy psiarnia, kup certa na bryle lub sobie wplac, odpal blesa na ktorych jest zwiekszona szansa na fanty i jedziesz. limit mobow to 100 czyli jakos okolo godziny dobrego mordowania (triady leca oczy leca graty do misji leca- dokladnie tak jak opisales wyzej), moze udalo by sie wynegocjowac limit mobow na 200 ale takie cuda na kiju jak zaproponowales to zdecydowanie nie tutaj, nie z polityka gry ktora ma na celu wypompowac graczy z goldow zmusic do zainwestowania realnej kasy lub realnego czasu :) Kto by cokolwiek wplacil jak dziennie mial bys zagwarantowane 80g za 1 klik???

5

środa, 9. maj 2018, 15:04

Ja robie werki kiedy chce i na czym chce. Moby zabijać i tak musze żeby kase mieć. Jak wejdzie automatyzacja to co ja bede robić w tej grze? Już teraz przez wiekszą ilośc czasu stoje w miejscu i czekam aż PB ruszy albo kolumna sie załaduje.

6

środa, 9. maj 2018, 16:38

Ja robie werki kiedy chce i na czym chce. Moby zabijać i tak musze żeby kase mieć. Jak wejdzie automatyzacja to co ja bede robić w tej grze? Już teraz przez wiekszą ilośc czasu stoje w miejscu i czekam aż PB ruszy albo kolumna sie załaduje.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie powiedziałem że automatyzacja ma ZASTĄPIĆ normalne bicie, a jedynie je UZUPEŁNIĆ. Nie wszyscy mają tyle czasu czy ochoty. Dotrzesz na wyższy lvl, też cię dopadnie wypalenie, każdego kiedyś dopada. Szukam rozwiązania które mogłoby temu zapobiec i utrzymałoby grę jeszcze trochę na rynku.

Speedy - tu raczej mogę się zgodzić... W sumie nawet tego się obawiałem, ze polityka wyciskania z graczy jak najwięcej nie pozwoli na takie rozwiązanie. Zaproponowałem ograniczenia - ale znając życie to będzie za mało :)

7

wtorek, 15. maj 2018, 13:34

pomysł dobry jak i pod moby tak i pod surki
:thumbsup:

Klan Strażników Ludzi  Silk [11] 

Profesjonalista

Miejsce zamieszkania: Poland/Bydgoszcz

• Wyślij wiadomość

8

wtorek, 15. maj 2018, 14:38

Super pomysł, tylko jak wprowadzicie takie coś? niestety w obecnych warunkach, jest to nie realne, osobiście jestem za szczególnie ze jestem leniwy typ i takie coś jest jak by dla mnie stworzone, ale to tyle. Takie sf czy inne smoki, o czym większość za pewne wie i tylko tak sobie marzy, bo prędzej Ocean Ballurski zamarznie w Feo nim wprowadzą takie coś, ale może zbyt pesymistycznie myślę.

9

wtorek, 15. maj 2018, 15:50

Nie wypowiem sie czy to przejdzie czy tez nie, bo nie mi dane ale jestem jak najbardziej w temacie wypalenia.

Nie lejesz mobow -> nie ma kasy -> nie ma rozwoju postaci -> dopada rezygnacji -> szukamy innej gry

sam jestem na etapie ponadtygodniowej rezygnacji z lania mobow, a jak mam pomyslec o ZZ (2h) to szukam powodow dlaczego by tego nie robic. Powoli juz nie mam co sprzedawac zeby miec kase na PB czy tez inne uciechy.

Pomysl dobry ale niestety jak zauwazono jest psiarnia, a poza tym toz to bylby legalny bot na moby ;]

Dlatego bardziej sklaniam sie ku pomyslowi blessy na 30 min z zalozeniem, ze czas dostpny danego blessa to 1h, ktory moge odpalic 2krotnie po 30 min. Pisal o tym tez ktos w innym watku i to by mi lezalo.
Skoro dalo sie tecze/werke z 2h na 1h przerobic to da sie na 30min przeciez.

10

wtorek, 15. maj 2018, 18:26

latwiej zmienic czasy blesow - kiedys werki 2h byly - wprowadzili 1h ok - ale teraz juz malo komu sie chce nawet tyle siedziec. zmiencie na 30min - tyle to juz chyba kazdy znajdzie czasu na bicie :)

blesy 30min = jakis czas bedzie ok

11

środa, 23. maj 2018, 18:39

mistrzowskie pomysły zarówno ten o blesach 30minutowych jak i ten z automatyzacją bicia, zarządzający grą powinni wprowadzić to bez zastanowienia i jeszcze wam zapłacić - bo jakby więcej osób grać zaczęło oni by zarobili więcej

12

wtorek, 29. maj 2018, 11:12

Przeciez nikt wam nie każe robić codziennie godzinę werki. Jeśli wejdzie ta automatyzacja to ja się zaloguje, ustawie co trzeba i sie wyloguje bo co innego miałbym tu robić? Surowce zbierać przez tą godzinę?

13

wtorek, 29. maj 2018, 11:25

Swoją drogą też byłem za tym żeby skrócić czas niektórych blesów, głównie tych leczących, bo niemiłosiernie wydłużają walki nawet do 3 godzin.

14

wtorek, 29. maj 2018, 16:46

Cluuuu - no nikt nam nie każe. Ale jak bedziesz miał konto tyle czasu co my (8-9 lat) to Ci taki pomysł też się spodoba.

Za skróceniem blesów do 30 minut jestem bardzo za. Albo może coś takiego zrobić, że po użyciu rozwija się lista jak długo byśmy chcieli aby bless trwał. Wybór co 10 minut na przykład.

15

wtorek, 29. maj 2018, 17:41

Ten pomysł nie przejdzie bo jest absurdalny. Gdy idziesz na werke to możesz bić 20 minut, odpocząć 20 i znów bić 20 a nie przez całą godzinę. Nie musisz tez werekować dzień w dzień a co drugi dzień np.
Bez przerwy codziennie biją hardkorowi gracze. Logują się też codziennie i siedzą po kilka godzin na grze. A Ty im chcesz 30 minut dać bo bicie mobów Ci się znudziło. Jaki to argument do skrócenia blesa?

Na miejscu administracji tak bym właśnie odpowiedział.

Lemoon [12] 

Profesjonalista

Miejsce zamieszkania: Polska

Zawód: Włamywacz 299

• Wyślij wiadomość

16

wtorek, 29. maj 2018, 18:10

Aktualnie we wszystkim stawia się na elastyczność, więc czemu nie? :) kiedyś też poszedłby hejt na propozycje skrócenia blessów z 2h do 1h, myślę że wyporcjowanie tego do 30minut również byłoby realne i wygodne dla graczy - dalsze kombinowanie z przedziałami np co 10min to chyba przesada, przynajmniej moim zdaniem :) ogólnie to większość efektów uległo skróceniu, ale nie np elki przemiany które dalej trwają 3h, jestem ciekaw czy tutaj kiedyś zajdą jakieś zmiany i skrócenie do 1 lub 2 godzin

I just wanna be famous...
...But be careful what you wish for!

17

sobota, 2. czerwiec 2018, 18:24

Przeciez nikt wam nie każe robić codziennie godzinę werki. Jeśli wejdzie ta automatyzacja to ja się zaloguje, ustawie co trzeba i sie wyloguje bo co innego miałbym tu robić? Surowce zbierać przez tą godzinę?

Prezentujesz typowo polskie podejście - mnie coś jest niepotrzebne, to nie wprowadzajcie tego, niech się inni męczą ! Problem jest w tym, że im wyżej tym gra wymaga więcej nakładów. Repki coraz więcej kosztują, męstwo coraz więcej kosztuje, wszystko coraz więcej kosztuje. Wejście na 1 pole bitwy na 16+ to 7,50g, i nie mówię tu o blesach - to tzw. bilet wstępu. Do tego drop potrzebnych przedmiotów jest ustawiony tak że możnaby być całą dobę a i tak nie uzbierasz tego co trzeba. Bicie 1h dziennie na 16+ to koniecznosć jeśli nie chcesz robić jednej blaszki przez 2 lata. Mnie już się to przejadło, zresztą nie tylko mnie, dlatego szukam rozwiązania i stąd ta propozycja. Nie interesuje cię ta zmiana to nie siej niepotrzebnego fermentu. Jej ewentualne wprowadzenie cię nie zaboli, będziesz sobie mógł bić jak dawniej.

18

sobota, 2. czerwiec 2018, 21:03

W tej sytuacji musisz bić więcej mobów skoro koszty są większe. Czyli nie 1h werki dziennie a 2h.
I na blaszke uzbierasz w rok :)

19

niedziela, 3. czerwiec 2018, 19:34

W tej sytuacji musisz bić więcej mobów skoro koszty są większe. Czyli nie 1h werki dziennie a 2h.
I na blaszke uzbierasz w rok :)

Nie wiem czy udajesz, czy to tak na poważnie... w każdym razie mój poziom irytacji jest spory, więc nie będę więcej odpisywał, to jest ostatnia odpowiedź i to dużymi literami.

TEMAT POWSTAŁ PO TO, ŻEBY ZAPROPONOWAĆ ROZWIĄZANIA DLA OSÓB, KTÓRYM PO 7, 8 CZY PRAWIE 9 LATACH TWORZENIA POSTACI ZNUDZIŁO SIĘ BICIE MOBÓW W TRADYCYJNY SPOSÓB.

Proponuję przeczytaj jeszcze raz powoli mój pierwszy wpis. Jeśli nie pomaga, to odstaw grę i wróć do szkoły - tam uczą czytania ze zrozumieniem.

20

niedziela, 3. czerwiec 2018, 21:06

@kwachu32 - on nie udaje.

Wątek ten przegląda teraz oprócz Ciebie 1 użytkownik/-ów:

1 odwiedzający