Nie jesteś zalogowany.

Drogi gościu, serdecznie witamy na stronie: Forum Legenda: Wojna Smoków. Jeśli są to pierwsze odwiedziny tej strony, zapoznaj się z Pomocą. Dowiesz się, jak korzystać z tej strony. Oprócz tego musisz się zarejestrować, żeby móc korzystać ze wszystkich funkcji tej strony. Skorzystaj z formularza rejestracji, żeby się zarejestrować lub zapoznaj się dokładnie z procesem rejestracji. Jeśli dokonałeś już rejestracji, możesz się tu zalogować.

1

środa, 18. kwiecień 2012, 22:51

Cytaty, aforyzmy

Znacie jakieś ciekawe, lub warte powtórzenia a nawet zapamiętania Aforyzmy lub cytaty (niezwiązane z grą)? Jeśli tak, proponuję je tu umieszczać. Ja zaczynam:

,,Od trwogi i od męki
Nadziei wolny już,
Bogom- jeśli są- dzięki
ZA to, żeś wolny złóż."- Algernon Charles Swinburme (Ogród Persefony)
Magmar magmarem jest i basta,
Więc musi jeść- bo skończy źle!

Shalome [11] 

Profesjonalista

Zawód: Zielarz/Alchemik

• Wyślij wiadomość

2

czwartek, 19. kwiecień 2012, 00:12

"Wyobraź sobie, że stoisz u progu tej wielkiej baśni, wiele miliardów lat temu, kiedy wszystko powstało. Możesz zdecydować, czy kiedyś urodzisz się i będziesz żyć na tej planecie. Nie wiesz, kiedy by to miało być, ani też jak długo będziesz mógł tu pozostać, lecz o więcej niż kilkudziesięciu latach i tak nie może być mowy. Wiesz jedynie, że jeśli zdecydujesz się przyjść na ten świat, gdy nadejdzie na to pora czy, jak mówimy, gdy "czas się dopełni", będziesz również musiał rozstać się kiedyś z nim i wszystko opuścić. Być może przyprawi Cię to o wielki smutek, gdyż wielu ludzi uważa życie w tej niezwykłej baśni za takie cudowne, że łzy napływają im do oczu na samo wspomnienie nieuchronnego końca.
Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni

Co byś wybrał,jeśli istniałaby jakaś wyższa moc, która pozwoliłaby Ci na taki wybór? Spróbujmy wyobrazić sobie taką kosmiczną wróżkę, obecną w tej wielkiej, tajemniczej baśni. Czy wybrałbyś życie na Ziemi, krótkie albo długie, za sto tysięcy albo sto milionów lat?

Czy wybrałbym życie na Ziemi, mając świadomość, że zostanę nagle od niego oderwany, może w samym środku najszczęśliwszych chwil? Czy też już w punkcie wyjścia podziękowałbym za uczestnictwo w tej bezsensownej zabawie w "dawanie i odbieranie"? Bo przychodzimy na świat tylko jeden raz. Zostajemy wpuszczeni w tę wielką baśń. A potem....Pstryk, i skończona bajka!

Pytam jeszcze raz: co byś wybrał, gdybyś miał taką szansę? Zdecydowałbyś się żyć na Ziemi przez krótką chwilę, aby po kilkudziesięciu krótkich latach zostać wyrwanym z tego świata i nigdy już tu nie powrócić? Czy też byś z tego zrezygnował? Masz tylko tę alternatywę. Takie, bowiem są reguły. Jeśli wybierzesz życie, wybierzesz także śmierć."
Jostein Gaarder
Czemu ty nigdy nie tak jak zawsze :whistling:

3

czwartek, 19. kwiecień 2012, 18:37

Stare chińskie przysłowie mówi: „jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie”
A "odświerz stronę" dalej straszy w kliencie... :ogo:

4

piątek, 20. kwiecień 2012, 02:27

,,Gdy się żyje w samotności, noce mogą trwać wiecznie. CZasem, gdy już nie wiedziałem... co ze sobą zrobić, szedłem na pobliską stację kolejową i udawałem że na kogoś czekam. Gdy mi się znudziło, wracałem do domu najwolniej jak się da. Miałem znajomych na uczelni, ale nie chciało mi się z nimi włóczyć poza uczelnią. W mieście liczącym 30 milionów ludzi nie było nikogo, z kim chciałbym się spotkać, pogadać. W takie właśnie ni myślałem o Sayuri. Były to sny o tym, jak próbowałem znaleźć ją samotną, w jakimś innym miejscu. I nigdy jej nie znajdowałem. Gdy się budziłem pozostawało mi drżenie serca, czujące jeszcze jej obecność"- Makoto Shinkai (Place promised in our early days)

5

sobota, 21. kwiecień 2012, 21:30

,,Hej! Konia! Konia! Królestwo za konia!"-William Shakespeare (Ryszard III)

6

poniedziałek, 23. kwiecień 2012, 12:00

,,Nie wiedział, że dla królów świat jest bardzo prosty. Wszyscy ludzie są poddanymi"- Antoine de Saint Exupery (Mały Książe)

7

czwartek, 26. kwiecień 2012, 10:52

Charakterystyczną cechą dzisiejszych czasów są nowe rzeczy i brak nowych myśli"- Ellias Canetti (Prowincja ludzka)

8

piątek, 27. kwiecień 2012, 16:57

,,Bohater nie z mego romansu"-Aleksandr Gribojedow (Mądremu biada)

9

sobota, 28. kwiecień 2012, 08:42

A to wzięte z pewnego niestety upadłego już bloga:
,,Świat pędzi za szybko... Niech sie zatrzyma... Ja wysiadam..."- Bogini nieśmiertelników

10

niedziela, 29. kwiecień 2012, 22:12

,,Wiedzcie, że ci, którzy g kloszą nienawiść, was nie zbawią"- Marie Ebner-Eschenbach (Aforyzmy)

11

środa, 2. maj 2012, 08:08

,,Bić się, czy nie bić?"-Tomasz Łubieński

12

czwartek, 3. maj 2012, 20:49

,,Postępowanie według instrukcji udaje się najlepiej wtedy, gdy się jej nie rozumie"- Johan Nepomuk Nestroy (Kampl)

13

piątek, 4. maj 2012, 13:01

,,To za sprawą księżniczki Kensuke się przekonał, że w kobiecym sercu mogą współistnieć dwa przeciwstawne uczucia- miłość i nienawiść"-Yasushi Inoue (Samurajskie chorągwie)

14

piątek, 4. maj 2012, 14:43

"fajny masz temat" - pluchcio (Feowskie maślinki)

15

piątek, 4. maj 2012, 15:49

,,Kiedy jeździć to już sanną,
Kiedy szaleć to za Panną
Kiedy ładna , romansować,
Gdy zalotna to figlować
Kiedy luba, to polubićć
Gdy wzajemna to poślubić
Gdy rozsądna, to ją cenić
A gdy mądra? Strzeż się żenić"- Adam Kniaźnin (Przypowieść pana Wełdysza)

Shalome [11] 

Profesjonalista

• Wyślij wiadomość

16

niedziela, 6. maj 2012, 10:47

"Gdy się rodzimy, jako małe dzieci pragniemy szczęścia i zabawy. Gdy dorastamy pragniemy życia jak z bajki. Lecz gdy już nie jesteśmy dziećmi chcemy w życiu być szczęśliwym i mieć te dziecinne marzenia wiedząc, że może kiedyś się spełnią" - niestety autora nie umię się doszukać

17

niedziela, 6. maj 2012, 11:49

,,Nawet tam, gdzie snu szukałem
I tam, kędy umrzeć chciałem
Wszędzie, jak znam świat,
Kroczył za mną nieszczęśliwy,
Mój w żałobie portret żywy,
Podobny jak brat"- Alfred de Musset (Noc grudniowa)

18

poniedziałek, 7. maj 2012, 09:26

,,W jednym miejscu, dniu jednym i jedno zdarzenie
Niech się przed ludzi tłumem rozlegnie na scenie"-Nicolas Boileau-Despreaux (Sztuka poetycka)

19

wtorek, 8. maj 2012, 14:50

,,Honor gna mnie naprzód. A jeśli honor wygna mnie z tego świata, gdy ja gonię naprzód? co wtedy będzie?"- William Shakespeare (Henryk IV)

Shalome [11] 

Profesjonalista

• Wyślij wiadomość

20

wtorek, 8. maj 2012, 18:23

"Dobry los nie jest sprzymierzeńcem bezczynnych" - Sofokles