Nie jesteś zalogowany.

Drogi gościu, serdecznie witamy na stronie: Forum Legenda: Wojna Smoków. Jeśli są to pierwsze odwiedziny tej strony, zapoznaj się z Pomocą. Dowiesz się, jak korzystać z tej strony. Oprócz tego musisz się zarejestrować, żeby móc korzystać ze wszystkich funkcji tej strony. Skorzystaj z formularza rejestracji, żeby się zarejestrować lub zapoznaj się dokładnie z procesem rejestracji. Jeśli dokonałeś już rejestracji, możesz się tu zalogować.

1

poniedziałek, 13. styczeń 2020, 00:10

Niekaralnosc a dolaczenie do teamu

Witam. W dniu dzisiejszym dostalem kilka zapytan w tym temacie.

Informacja ogolna - w stosunku do strazy, nadal sa ograniczenia zgodnie z zapisem.
jezeli chodzi o mentorow - obecnie chyba kazdy moze dolaczyc.

Tak wiec zapraszam wszystkich ze swoimi zgloszeniami

Zawód: Zielarz Alchemik Włamywacz

• Wyślij wiadomość

2

wtorek, 14. styczeń 2020, 18:27

No tak... Mnie to też zaciekawiło.
Mentora z czaszką jeszcze w tej grze nie widziałam, ale rok 2020 przyniósł nowość.

Będę wdzięczna za przekazanie nam zwykłym Graczom OFICJALNEGO stanowiska Administracji Gry.
Pisząc do pewnych osób - oficjalnego tzn napisanego przez obecnego Administratora gry Tceba w przeznaczonym do oficjalnych ogłoszeń dziale Forum.
"Każda bestia ma w sobie odrobinę litości. Ja litości nie znam, więc nie jestem bestią...' W.Shakespeare

3

wtorek, 14. styczeń 2020, 23:07

Chyba mi przeszła chęć dołączenia xD

4

piątek, 17. styczeń 2020, 17:48

No tak... Mnie to też zaciekawiło.
Mentora z czaszką jeszcze w tej grze nie widziałam, ale rok 2020 przyniósł nowość.

Będę wdzięczna za przekazanie nam zwykłym Graczom OFICJALNEGO stanowiska Administracji Gry.
Pisząc do pewnych osób - oficjalnego tzn napisanego przez obecnego Administratora gry Tceba w przeznaczonym do oficjalnych ogłoszeń dziale Forum.

Drodzy graczy,
Początkowo, gdy tworzyliśmy przeróżne struktury socjalne - strażników, dowcipnisiów, mentorów, itd., mieliśmy nadzieję, że zawsze otrzymacie odpowiedź na swoje pytanie, zwracając się do mentora lub, że będziecie mogli ponarzekać na zachowanie innego gracza strażnikom. A już na pewno nie dążyliśmy do tego, aby te socjalne struktury walczyły ze sobą, wykorzystując swoje moce na swoją korzyść.
Przykro mi, że spotkałem się z Wami właśnie w tak trudnym czasie. Zachowanie strażnika, o którym mówisz jest niewybaczalne - swoimi działaniami zdyskredytował nie tylko siebie, ale także wszystkich strażników, ich działania, ideę i misję. W imieniu administracji projektu jestem zmuszony przeprosić za jego zachowanie i mogę obiecać, że wkrótce ten gracz opuści szeregi strażników na zawsze. Strażnicy - to gracze, którzy muszą bronić innych, a nie atakować na własną rękę; w takim wypadku bardziej pasowałaby im nazwa «Agresorów». Dla graczy takich jak ten, o którym mowa w mojej wypowiedzi, nie ma miejsca w strukturze strażników.
Mam szczerą nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy i że razem uda nam się poprawić grę, przywracając struktury socjalne w tym roku do takiego kształtu, w jakim pierwotnie zostały umyślane.
Do zobaczenia na przestworzach Feo!

5

piątek, 17. styczeń 2020, 18:00

https://www. youtube. com/watch?v=yqyixwqiCag

• Wyślij wiadomość

6

piątek, 17. styczeń 2020, 19:43

Drodzy graczy,
(...)A już na pewno nie dążyliśmy do tego, aby te socjalne struktury walczyły ze sobą, wykorzystując swoje moce na swoją korzyść.
Przykro mi, że spotkałem się z Wami właśnie w tak trudnym czasie. Zachowanie strażnika, o którym mówisz jest niewybaczalne - swoimi działaniami zdyskredytował nie tylko siebie, ale także wszystkich strażników, ich działania, ideę i misję. (...)

Po pierwsze witam nowego, chyba, Administratora.
Tak się składa, że nie miałam na myśli NIKOGO ze Straży. Straż w obecnym składzie stawała na głowie, aby scalić Team i niemal się jej to udało, ponieważ Straże obu ras prężnie ze sobą wpsółpracowały wystarczyło, aby pozostałe struktury dołączyły. Niestety pewne osoby z Teamu nie będące Strażnikami skutecznie zniweczył cały ten wysiłek.
"Każda bestia ma w sobie odrobinę litości. Ja litości nie znam, więc nie jestem bestią...' W.Shakespeare

• Wyślij wiadomość

7

piątek, 17. styczeń 2020, 20:04

W imieniu administracji projektu jestem zmuszony przeprosić za jego zachowanie i mogę obiecać, że wkrótce ten gracz opuści szeregi strażników na zawsze. (...) Dla graczy takich jak ten, o którym mowa w mojej wypowiedzi, nie ma miejsca w strukturze strażników.(...)

No i tutaj sprostowanie... STRAŻ ODCHODZI, PONIEWAŻ mimo WIELU zgłoszeń Administracja nie reagowała, mimo wielu prób podjęcia konwersacji - Administracja nie reagowała, mimo wielu dowodów, screenów, logów pokazujących nadużycia pewnych osób z Teamu (nie Strażników) - Administracja NIE REAGOWAŁA, mimo wielokrotnego złamania regulaminu gry przez pewne osoby z Teamu (nie Strażników) - Administracja zablokowała bany zakazując ich wlepienia tym osobom.

Strażnicy zawsze kierowali się Regulaminem gry, kiedyś był on wyznacznikiem dawania kar... Kiedyś, bo na chwilę obecną Regulamin jest dla wybranych.

Śmiać mi się chce czytając te próby manipulacji. Tceba wie ilu Strażników chce odejść, bo nikt nie będzie robił z siebie głupca, ślepo wykonując rozkazy niezgodne z Regulaminem. Odwracanie kota ogonem i przekręcanie moich wypowiedzi... Heh... Liczyłam na troszkę większą inwencję twórczą przy próbach zakrycia oczu Graczom...

• Wyślij wiadomość

8

piątek, 17. styczeń 2020, 20:55

mogę obiecać, że wkrótce ten gracz opuści szeregi strażników na zawsze.

Za naruszenie zasad Teamu, Regulaminu gry, złamanie dowolnych zasad panujących w Teamie - WYLOT w trybie natychmiastowym z odebraniem wszystkich praw (w przypadku Mentorów na przykład - odebraniem Powołania).

Kolejny dowód na to, że to nie Administracja usuwa Srażników ze stanowisk... To oni sami odchodzą...

9

piątek, 17. styczeń 2020, 21:11

po co ten stres, wsio w pariadkie, gra sie fajnie...niektorym

10

piątek, 17. styczeń 2020, 21:24

http://warofdragons.de/instance_stat.php…732222&finish=0 tak wygląda balans gry wedlug administracji, od siebie dodam ze ten z lewej wyszedl wczesniej zeby ci z prawej mogli wygrac:)

Miejsce zamieszkania: Plac Światła

Zawód: Rybak/Czarodziej/Włamywacz

• Wyślij wiadomość

11

piątek, 17. styczeń 2020, 22:14

@Masif
Wiem, masz dobre intencje i chciałabyś dobrze, ale dla każdego to słowo znaczy zupełnie coś innego... Nie wiem też, po co się bulwersujesz, wchodzisz w rolę Adwokata Strażników i wypowiadasz publicznie w tematach, o których nie powinnaś mieć pojęcia (jako zwykły gracz)...
Zasada jest bardzo prosta: co jest w teamie, zostaje w teamie, niech tam, między sobą szukają konsensusu i drą koty... no, ale naprawdę poprawi nam warunki gry, gdy na forum publicznym będziemy tworzyć sezonowe wydarzenia: Wiaderko pomyj !?! :pinch:
Uchylając rąbka tajemnicy, po jednej z takich "fali hejtu" wyraziłem swoje zdanie na ten temat: dla mnie takie zachowanie narusza regulamin gry i negatywnie na nią wpływa (nie jest dobrze, ale zawsze może być gorzej). Kolokwialnie: dla mnie jest to niszczycielski czyn w grze (§ 15) i tego się trzymam. Upowszechnianie na forum publicznym problemów administracji i członków teamu stanowczo wykracza poza reguły swobodnej oceny informacji oraz zasad zdrowej krytyki. Część ujawnionych informacji może odbiegać od prawdy bądź ją wypaczać. Takim zachowaniem można jedynie wprowadzić osoby, które to czytają, w zakłopotanie, bo ciężko określić zwykłym graczom co jest prawdą, a co fake newsem.

Byłaś w teamie i nie jesteś... Walczysz, ale nie wiem po co? Nie trzeba być w teamie, by pomagać graczom. Straciłem Powołanie, ale nie wiedzę i możliwość pomocy graczom, pytają - odpowiem. Pisałaś poradniki, więc potrafisz spożytkować siły i chęci w pozytywny sposób, więc po co robić gównoburzę. ?(
Tak też na forum i nieco prywatnie: Wybacz, ale ilość pomyj była już na tyle duża i podkreślenia odpowiedzialności "nie Strażników" tak wyraziste, że musiałem skrobnąć te kilka słów, bo też byłem w tej "Nie Strukturze". :evil:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby. :whistling:

• Wyślij wiadomość

12

piątek, 17. styczeń 2020, 22:43

@--Azael--
W przeciwieństwie do niektórych, ja nie zgubiłam w Feo samej siebie. Jaka byłam taka jestem nadal, nie sprzedałam ani siebie ani innych dla znaczka przy nicku. Podpadłam Pandorze - tak nie lubianej, a jednak chyba najlepszej z Administratorek.
Czy moje wypowiedzi kwalifikują się na niszczycielskie? Cóż nie mi i nie Tobie to oceniać - od tego jest Straż. Straż, która rezygnuje z funkcji przez chaos jaki zapanował. Przez dwie osoby manipulujące od dawna swoim otoczeniem i błagam... Nie udawaj, że nie wiesz co jest grane, bo informacje o przyszłych upkach były sprzedawane przez Kalikona na długo przed ich wgraniem do czego z resztą sam się przyznał przed Adminem.
Skoro byłeś w Teamie to wiesz jakie konsekwenkcje grożą za wynoszenie informacji poza struktury... Grożą podobno wszystkim, a jendak niektórzy są bezkarni...

13

piątek, 17. styczeń 2020, 23:11

@Maif zrobilas wiele dla gry i graczy ale jednak sie pogubilas

14

sobota, 18. styczeń 2020, 12:00

@masif "do czego z resztą sam się przyznał przed Adminem." wytłumacz mi prosze jakim sposobem nie bedac w "Team" masz takie informacje? inna sprawa ze pisanie o przyczynach banów chyba jest łamaniem regulaminu, conajmniej wczesniej takie posty były zamykane.

15

sobota, 18. styczeń 2020, 14:46

http://warofdragons.de/instance_stat.php…732222&finish=0 tak wygląda balans gry wedlug administracji, od siebie dodam ze ten z lewej wyszedl wczesniej zeby ci z prawej mogli wygrac:)
Mni etylko zastanwia jedno :P jakim trzeba byc nobem zeby fartem wygrac majac od poczatku przewage 2 - 7

:lol: , te osoby co byly na tym polu z prawej musza sie chyba oganac:P

16

sobota, 18. styczeń 2020, 17:47

Witam

Dla mnie poruszanie takich tematów na ogóle jest ważne jeśli to dotyczy nas wszystkich . Na com były większe wały i przeproszono za nie (szkoda ze nie mam zrzutu ) . Przestańcie bawić sie w słowa "intencje " a zacznijmy nazywać pewne sytuacje po imieniu . Zacznijcie doceniać tych co są w top 10 , wywiad , w wiadomościach pogratulowanie za utrzymanie pierwszego miejsca przez 4-5 lat to samo sie tyczy top 10 klany. Mozna by takich spraw tu wymienić w uj , najlepszy atleta na serwerze pl, łamek i td. Pokarzcie ze nie tylko bolesy i kasa sie liczy w tej grze , naprawdę sa gracze których sie przyjemnością ogląda jak walczą (np na chaotyku ) widać ze wiedza co robią . Pokażcie ze zależy wam na graczach to nie tylko bryle i kasa to społeczność

Wspomnę ze obecny(nowy) Admin powinien przeanalizować i zweryfikować decyzje poprzednich Adminów (ostatnie 5 lat ) bo moim skromnym zdaniem były one co najmniej nieprawidłowe i rażąco miały wpływ na zbanowanie graczy i to co sie dzieje w grze.

Prosze tez aby punkt "niszczycielski czyn w grze " był doprecyzowany bo to jest nie tylko wytrych , np jesli gracz nie dostaje odpowiedzi na zadane 2 lata temu pytania to kto działa na niekorzyść gry ? Jaką trzeba mięć cierpliwość zeby nie rozwalić monitor czy nie napisać do tej osoby w niecenzuralny sposób . Juz nie wspomnę o ukrywaniu informacji ze nie ma Polskiego Admina . Przestańmy udawać ze pewnych problemow nie ma ,bo to jest co najmniej głupie . Przez takie działanie powoduje ze dobra gra traci na wartości .

Pozdrawiam
Rybak

17

niedziela, 19. styczeń 2020, 16:57

Wspomnę ze obecny(nowy) Admin powinien przeanalizować i zweryfikować decyzje poprzednich Adminów (ostatnie 5 lat )

dlaczego z ostatnich 5 lat a moze z ostatnich 10 lat i jeszcze decyzje straznikow indywidualne tez z ostatnich 10 lat. pewnie kilka tysiecy decyzji... po dwoch latach pracy okazaloby sie, ze kilkaset zbanowanych nie wiadomo za co osob mogloby grac. nie wierze jednak w taki rozwoj wypadkow.

od kiedy siegne pamiecia byly osoby w grze, ktore wiedzialy wiecej. szczelnosc tego tak zwanego "teamu" to zawsze byla fikcja. kto uwaza inaczej, nie jest realista. wlasciwie na palcach jednej reki moge wskazac straznikow, ktorzy w tej grze mieli jakas faktyczna misje. w przewazajacej mierze jednak chodzilo o roznego typu korzysci, mniejsze lub wieksze "ulatwienia". bycie blisko ucha admina mialo i zapewne ma nadal swoje plusy. mozna bylo szeptac do tego ucha/uszu rozmaite intrygi w wyniku ktorych pozniej wielu wyrozniajacych sie, fajnych graczy stracilo swoje postacie bezposrednio przez ban czy posrednio, bedac po prostu zniecheconymi atmosfera. przykladow znam dziesiatki.

zapytam wprost po co w ogole straz? dla utrzymywania fikcji? graczy nie powstrzymuje to przed lamaniem zasad bo znaja te gre po 10 latach moze lepiej niz deweloperzy. handel moglby byc wolny a polowa regulaminu to fikcje prawne lub pobozne zyczenia albo niedookreslone znaczeniowo sformulowania. pod ktore w zaleznosci od humoru interpretujacego - mozna podciagnac wlasciwie kazde dzialanie czy zaniechanie. przykladowo ktos po to rozwijal zawod kat zeby atakowac graczy.a jak nie mozna atakowac graczy bo jest to obwarowane szeregiem szczegolowych warunkow to konczy sie gra wojenna zaczyna sie farma i gra lowiecka - kto zabija wiecej potworow jest bogatszy. i w tym kierunku poszla gra.
do pomocy graczom wystarcza dobrzy mentorzy a do stosowania kar lepiej napisac program bota - bedzie prawdopodobnie bardziej skuteczny w banowaniu a juz z pewnoscia bardziej uczciwy w banowaniu.

masif nie jest pierwsza ani ostatnia. ja takich "znawcow" informacji, ktore nigdy w teorii nie powinny byly wyjsc poza "team" spotkalem kilkudziesieciu. wlasciciele szklanej kuli, blisko ucha admina albo majacy kolege, kolezanke w strazy czy mentorach lub jedno i drugie. caly pierwszy najlepszy klan po stronie ludzi w pierwszych latach istnienia tej gry bazowal na informacjach niejawnych, a takze mial olbrzymi wplyw na dzialania adminow, z adminami ktorymi mozna bylo porozmawiac i przekonac ich, zeby stworzyli wg planu graczy taki a nie inny event i takie eventy prawie natychmiast sie pojawialy. z perspektywy czasu nalezy chyba jednak ten dialog miedzy graczami a administracja w tamtym okresie docenic. dialog przewaznie korzystny dla obu stron.

przy czym wiele zasad jak przykladowo restrykcyjne podejscie do krytyki w strone administracji bylo w sposob wrecz drastyczny, bezwzgledy egzekwowanych. nikt nie ocenial merytorycznych twierdzen graczy. to nie byly standardy ani demokratyczne ani uczciwe - nie wiem jak jest dzisiaj. wiem ze gralo tu wielu doroslych ludzi ktorzy mieli kulture osobista i nie chcieli administracji obrazac ale poprawic funkcjonowanie gry a dostawali bany za "krytykowanie administracji".

chcecie miec dobra straz to ja sprobujcie zbudowac od podstaw wg realistycznych zalozen a nie poboznych zyczen, z ktorych pozniej nic nie wynika. zostaje jedynie czysta hipokryzja.

18

poniedziałek, 20. styczeń 2020, 12:00

Sam fakt ,ze straz tworzyli gracze od poczatku byl chorym pomyslem.
Widocznie tworcy chcieli zaoszczedzic troche grosza.
Chyba to bylo oczywiste ze taka wladza w rekach graczy bedzie tworzyla patologie i korupcje.

19

poniedziałek, 20. styczeń 2020, 18:38

całkowicie się z Tobą zgadzam to właśnie było nierealistyczne założenie, że ktoś tym „teamem” zwykłych graczy da w ogóle radę sterować (fikcja nr 1) i że ten „team” stworzy jakiś etos uczciwego czy obiektywnego strażnika, niezależnego od graczy i niezawisłego w swoich decyzjach (fikcja nr 2) i wiele innych fikcji jak m. in. nierówne traktowanie, gdzie odmawiało się uznania argumentów (trafnych) graczy a przyjmowało się „po koleżeńsku” argumenty kolegi strażnika itp.
a towarzystwo przez lata odleciało pamietam sytuacje gdzie próbowali prosić admina żeby ich nie wolno było atakować bo są „pracownikami gry” i ataki katów na nich powinny być zabronione - wtedy na szczęście Admin Luke powiedział nie, ale to pokazywało sposób myślenia - gracze strażnicy którym się wydaje że są wyższą kastą niż pozostali. a ujawnianie informacji niejawnych to był standard ciagłe i permanentne wycieki informacji po obu stronach a potem „śledztwa admina” kto wyniósł informacje, badanie chat logów, wypytywanie graczy który strażnik z nimi rozmawiał itp. po prostu paranoja.
a na koniec jeszcze pomysł o niekaralności Hahaha kto tu może być jeszcze niekarany po 10 latach jak tu można było otrzymać ban za merytoryczne zwrócenie uwagi Pandorze, że nie ma pojęcia o jakimś elemencie gry i kompletnie nie wie o czym pisze (efektem ban obrażanie administracji). Od kiedy wyprowadzenie kogoś z błędu merytorycznego to obraza? Takie panowały jednak realia.

20

wtorek, 21. styczeń 2020, 12:43

a ja uważam, że bycie strażnikiem jako gracz to całkiem spoko opcja - nie każdy się do tego nadaje wiadomo - jeden się wczuje i będzie chciał pomagać innym inny wkorzysta okazje i będzie próbował wzbogacić się bądź uprzykrzać życie innym - bo ma władzę. Nie należy wszystkich wsadzać do jednego wora.
Idea bardzo na plus - ale brak kontroli tutaj zadziałał strasznie na minus przez ten cały czas

Wątek ten przegląda teraz oprócz Ciebie 1 użytkownik/-ów:

1 odwiedzający