Легенда: Наследие Драконов – бесплатная ролевая онлайн игра

 Podręcznik szachowy  Następna

Śpiewające szachy
 

 Osobliwe figury szachowe pojawiły się w Feo przed kilkoma stuleciami. Utalentowany mistrz, którego imię już dawno temu zawieruszyło się na stronicach kronik, wykonał wymyślne artefakty z rozmaitych materiałów, dzięki którym ujawniały się ich zdumiewające właściwości. Jeśli się wsłuchasz, usłyszysz delikatny śpiew, rozbrzmiewający w figurach szachowych niczym w pozytywce, grającej coś cicho w dawno zapomnianym języku. Śpiewające szachy - to możliwość zdobycia przez każdego wojownika unikalnej, nie arsenałowej zbroi.

 W Feo istnieje kilka rodzajów zestawów śpiewających szachów:
 drewno z gruszy, miedź, porcelana, jaspis, węgiel, czerwone drewno, srebro, marmur, malachit, obsydian, palisander, złoto, kość dugrcharga, szmaragd, eldoryl.
 Pełen zestaw składa się z 16 figur:
 

8 2 2 2  

W grze występują dwa rodzaje śpiewających szachów: zamknięte i otwarte.
 Zamknięte - to śpiewające figury szachowe, znajdujące się w kryształowych jajkach. Można je zdobyć na polowaniu na potwory na powierzchni od 3. poziomu lub w wydarzeniu Drogocenne skrzynki. Ilość wypadających z potwora szachów waha się od 1 do 16. Zamknięte szachy można przekazywać innym wojownikom, to znaczy wystawiać je na aukcji lub sprzedawać na handlowym czacie. Nie należy jednakże zapominać o dość wysokim podatku, jaki należy uiścić przy przekazaniu szachów. Szachy zajmują też miejsce w plecaku lub skrytce: Pełen zestaw zabiera 6 miejsc. Szachową figurkę można wyciągnąć z kryształowego jajka przez jego rozbicie, ale staje się ona wtedy nieprzekazywalna i prawie nic nie waży.
 

Przekazywalne szachy
 

     
     
     
     

 
 

 Otwarte śpiewające figury szachowe można dostać za zakończone sukcesem przejście instancje oraz zabicie żyjącego weń potężnego potwora. Na dzisiejszy dzień do tych instancji należy opuszczony dom, Pałac Króla Magisza  i Twierdza Wygnańców. Za pokonanie bossów tychże instancji wydawany jest runiczny klucz, pasujący do jednego ze śpiewających magazynów, znajdujących się w legowiskach zabitych potworów. W jednym magazynie można znaleźć w zależności od sukcesów od 1 do 16 figur. Ilość i rodzaj figur są przypadkowe! Każdemu bossowi odpowiada własny szachowy zestaw. Po otwarciu kryjówki figury szachowe trafiają do plecaka grupy. Przywódca może rozdzielić w grupie artefakty dowolnym sposobem, o ile został określony sposób podziału rzeczy - „Rozdaje przywódca”. Jeśli natomiast podział dokonuje się na zasadzie przypadku, szachy wpadają losowo do plecaków wszystkich graczy, znajdujących się w danej lokacji. Należy pamiętać, że rzeczy w plecaku grupy znikają po 3 godzinach.
Otwarte figury szachowe można zdobyć w walce z Uborgiem, co jednak stanowczo odradzamy wojownikom, których poziom jest niższy od 11. Z Uborga wypada zawsze 1 pełen zestaw szachów, przy czym rodzaj setu to kwestia szczęścia.
 Śpiewające figury szachowe są bardzo kruche, dlatego nie można ich przekazywać! Do wymiany nadają się tylko wtedy, jeśli wojownik zasłużył sobie na reputację flaundynów i może kupić akwakopułę.

    

 Optymalnym sposobem na zebranie określonego zestawu szachów jest zestawianie ich, to znaczy uzupełnianie nieprzekazywalnych figur szachowych przekazywalnymi.

 Wymianą szachów na zbroję zajmują się    Zorza przy wodospadzie Lumiria i Cień w Grobowcu Monarchów.
 Aby wymiana doszła do skutku, trzeba mieć przy sobie pełen zestaw otwartych figur szachowych.
 


Każdej rzeczy z unikalnego zestawu zbroi odpowiada określony rodzaj i ilość szachów. Po skompletowaniu figur staje się możliwa wymiana zestawu na określoną rzecz u Cienia lub Zorzy.
 

 

Jako że można wymieniać tylko otwarte szachy, należy uprzednio wydostać zamknięte figury z kryształowej skorupy.

 Osobliwości rzeczy z unikalnych zestawów zbroi.
 - Rzecz, pochodząca z wymiany na szachy staje się nieprzekazywalna po pierwszym założeniu.
 - Od wytrzymałości zależy prawdopodobieństwo zakończonego sukcesem rozkładu rzeczy na kryształy: zbroja 1-5 lvl - małe prawdopodobieństwo, zbroja od 6. poziomu - stabilne.
 - Prosimy zwrócić uwagę! Aby otrzymać hełm i dwuręczną broń łamignata, potrzebne są 2 odpowiednie zestawy szachowe.


 


 
Witamy na oficjalnej stronie bezpłatnej gry RPG online (gry online, mmorpg) «Legenda: Wojna Smoków». Przeglądarkowe gry RPG (rpg) nie wymagają wykupienia abonamentu ani instalacji specjalnych programów. Znajdujące się na tej stronie bezpłatne gry wykonane w technologii Flash (gry flash online) można swobodnie rozpowszechniać w celach niekomercyjnych.
© 2006-2018. Powered by My.Com B.V.
OWH | Ochrona danych