Легенда: Наследие Драконов – бесплатная ролевая онлайн игра

 Historia króla Magisza  Następna

Wszystko zaczęło się dawno temu, kiedy ziemiami tymi rządził król Magisz. Był on mądrym władcą i za czasów jego panowania imperium kwitło i krzepło. Na położonej wśród niezmierzonych przestworów oceanu wyspie rozkwitało również państwo despotycznego imperatora Gorbacha, w którego piersi biło serce śmiałego wojownika. Zamiast troszczyć się o dobro swych poddanych i żyć w pokoju i dobrobycie, pałał on żądzą zawojowani całego świata. Zebrawszy ogromną armię, która niebawem zyskała sławę niepokonanej, Gorbach podbijał państwo za państwem. Naszła w końcu kolej i na imperium Magisza. Król doskonale zdawał sobie sprawę, że jego wojsko nie ma szans w boju z potężną armią Gorbacha, nad którą - jak chodziły słuchy - pieczę sprawowała sama bogini Wercyda. Spędził on wiele bezsennych nocy, rozmyślając o tym, jak pokonać wielkiego Gorbacha. Kazał powiesić wtenczas licznych mędrców i dowódców, którzy nie byli w stanie znaleźć rozwiązania tego problemu.
Pewnej nocy Magiszowi przyśnił się wizjonerski sen, w którym ukazał mu się starożytny bóg wszystkich martwych i przeklętych. Bogowi temu nie nadano żadnego imienia, ponieważ od początku jego istnienia pozostali bogowie żywili do niego uczucia pogardy i wstrętu. Bóg ten skierował do Magisza we śnie następujące słowa:
- Pomogę ci i dam ci siły, potrzebne ci do tego, abyś mógł odeprzeć atak Gorbacha, pod warunkiem, że i ty mi pomożesz, stając się ciemnym namiestnikiem tych ziem i łowiąc dla mnie dusze śmiertelnych. Chcę, żeby świat pogrążył się w ciemności na pięć tysięcy lat oraz marzę o tym, żeby inni bogowie truchleli przed moją mocą. Niech wzrok ich napełnia się strachem i przerażeniem na mój widok.
Bezsilny i przemęczony Magisz przystał na tę propozycję, a bóg wszystkich martwych i przeklętych w zamian obdarzył go wielką siłą.
W ciężkiej bitwie Magisz rzeczwiście zdołał odeprzeć atak Gorbacha. Gorbach musiał zaakceptować porażkę i powrócił na swoją wyspę, gdzie pogrążył się w płaczu, ponieważ nie pomogła mu siła Wercydy i nie stał się on jedynym władcą całego świata. Zanosząc się od szlochu i gubiąc łzy, dał życie cudownym kwiatom zgryzoty, wśród których to i wkrótce dokonał żywota. A kwiaty owe rozrosły się po jego śmierci jak chwasty, niszcząc całe jego imperium, albowiem nosiły w sobie zabójcze ziarna śmiertelnego smutku.
Zagrożenie ze strony Gorbacha minęło. Królowi Magiszowi, który zdołał odeprzeć wroga, nie było jednakże do śmiechu, ponieważ musiał dotrzymać swojej części układu i stać się ciemnym namiestnikiem, łowiącym dla boga wszystkich martwych i przeklętych dusze śmiertelnych. Przestraszył się król Magisz tego, co go czeka, a najbardziej przestraszył się czekającej go samotności. Wiedział doskonale,  że jeśli spełni swoją część układu, czeka go do końca życia los przeklętego przez wszystkich wygnańca. Aby nie było mu tak żałośnie i samotnie na duszy, postanowił zabrać w ciemne przestworza swoją rodzinę.
Opowiedział Magisz bogu wszystkich martwych i przeklętych o swoim życzeniu i jego straszny los stał się udziałem jego przepięknej żony Lawrety. W ciemne przestworza Magisz zabrał także przydwornych magów i przyrodnich braci Lingraonca i Zulimana, których uczynił swoimi sługami.
Dworzani, którzy pojęli, jaki straszy los spotkał ich byłego władcę, postanowili go zabić i zapobiec nieszczęściu. Zadanie to okazało się niestety być ponad ich siły. Nawet legendarny podziemny rycerz Agudar, stojący na czele odziału karnego, poległ w boju, zniewolony mocą ciemnego namiestnika.
Na walnym zebraniu byli poddani Magisza postanowili wtedy zamurować króla i jego bliskim w jego pałacu, który zaraz po tym zaczęto nazywać grobowcem. Nad tym niespokojnym miejscem wisi od tego czasu klątwa. Nocami podnoszą się z grobów martwi, straszący okolice przeraźliwym zgrzytem zgniłych zębów, martwe dzieci tańczą w korowodzie, nucąc bezdźwięczne piosenki, uschłe staruchy brodzą po wioskach, zaglądając w okna, prześladując i strasząc żywych... I dopóki Magisz będzie wśród żywych, dopóty zła jego magia przenikać będzie ściany grobowca i nie zapanuje spokój na tych ziemiach.  

 


 
Witamy na oficjalnej stronie bezpłatnej gry RPG online (gry online, mmorpg) «Legenda: Wojna Smoków». Przeglądarkowe gry RPG (rpg) nie wymagają wykupienia abonamentu ani instalacji specjalnych programów. Znajdujące się na tej stronie bezpłatne gry wykonane w technologii Flash (gry flash online) można swobodnie rozpowszechniać w celach niekomercyjnych.
© 2006-2018. Powered by My.Com B.V.
OWH | Ochrona danych