Strażnicy i mentorzy

 

Strażnicy i mentorzy to gracze, odpowiedzialni w grze na przeglądarkę "Legenda: Wojna Smoków" za rozmaite ważne zadania. Będąc moderatorami na chacie dbają oni o bezpieczeństwo i sprawny przebieg gry oraz służą wszystkim potrzebującym pomocą.

 

STRAŻNICY pilnują porządku w grze, to znaczy dbają o to, żeby gracze przestrzegali Regulaminu gry i Netykiety chatu oraz traktowali się z należnym szacunkiem. Jeśli staniesz się świadkiem jakiegoś naruszenia regulaminu gry, możesz o tym powiadomić kogoś z Klanu Strażników Ludzi lub Klanu Strażników Magmarów - kogoś, kto w danej chwili jest obecny w grze. W razie wykroczeń strażnicy są w ograniczonym stopniu uprawnieni do nakładania przekleństw w grze. Są oni ponadto odpowiedzialni za bezpieczeństwo w grze. W dziale Forum Pokój strażników - ludzie lub Pokój strażników - magmarowie możesz w każdej chwili zainicjować, a następnie dokonać bezpiecznej transakcji handlową w grze. Należy w tym celu otworzyć odnośny wątek, który podobnie jak umowa w "realu" stanowi dowód wymiany wirtualnych pieniędzy lub przedmiotów. Na "umowę" tę będziesz mógł się powołać w razie niedotrzymania przez drugą stronę ustalonych warunków.

 

  MENTORZY pomagają innym graczom, odpowiadając na chacie lub na Forum w ramach swoich możliwości na pytania dotyczące gry. Postaciom oznaczonym znakiem (z lewej strony nicku) możesz bez ogródek zadawać wszelkie nurtujące cię pytania, nawet, jeśli wydadzą ci się one głupie lub błahe.

 

Strażnicy odpowiedzialni są na przestrzeganie regulaminu gry w całej grze. Mentorów można spotkać z reguły w stolicach lub miejscowościach początkowych (Kleswie lub Czernagu).
W szczególności nowi gracze powinni zapoznać się z regulaminem gry, zaleca się im również - w celu zdobycia orientacji w "Legendzie" zaglądanie do FAQ na Forum oraz zapoznanie się z Podręcznikami. Do zadań mentorów należy między innymi ukazywanie tych możliwości.

 

JAK ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM / MENTOREM?

 

Nowi strażnicy / mentorzy rekrutowani są wyłącznie wtedy, jeśli: 

 

1. strażnicy / mentorzy są poszukiwani
2. kandydaci nie zwrócili na siebie uwagi w grze w nieprzyjemny sposób
3. kandydat jest zdolny do pracy w zespole i potrafi zachować neutralność w stosunku do wszystkich graczy
4. kandydat uzyska aprobatę strażników / mentorów

 

Zanim zaczniesz starać się o "posadę" strażnika lub mentora, powinieneś opanować Regulamin gry. Zanim zaczniesz starać się o "posadę" strażnika lub mentora, powinieneś opanować regulamin gry. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że postać spełniająca obowiązki strażnika / mentora musi być w stanie zachować zimną krew oraz neutralność w każdej sytuacji. Oczywiście strażnicy / mentorzy mogą i nawet powinni uczestniczyć w grze, nie powinni jednakże zapominać o fakcie, że są "publicznymi osobami".
O posadę strażnika lub mentora należy ubiegać się na Forum w "dziale wniosków" dla strażników lub mentorów. Wypełniony przez ciebie wniosek zostanie sprawdzony przez klan strażników i mentorów. W przypadku pozytywnej odpowiedzi kandydat musi przejść trwający dwa tygodnie okres próbny, zanim otrzyma pełen stopień strażnika / mentora. Zaleca się w tym czasie korzystanie z porad doświadczonych strażników / mentorów w celu sprawnego wyjaśniania ewentualnych pytań i problemów.

 

LOG CHATU

 

Po odbytym dyżurze należy zapamiętać własny log chatu. Aby to było możliwe, na komputerze strażnika / mentora musi zostać zainstalowany Klient. Aby zaznaczyć istotne wiadomości, można użyć specjalnych filtrów (chat lokacji, chat handlowy, chat klanu itd.). Za pomocą przycisku lewego przycisku myszki - przesuwając myszkę z góry na dół, można dokonać selekcji wszystkich wiadomości na chacie. Za pomocą kombinacji przycisków STRG+C wybrane wiadomości zostaną zapamiętane w schowku, a potem bezpośrednio w grze załączone do wiadomości, która następnie zostanie przesłana na nick głównego mentora.
Zatem należy wybrać w menu opcję "Zapisz zaznaczony fragment w pliku", w celu lokalnego zapamiętania logu, i w razie potrzeby przesłania go do działu supportu. Plik ten powinien przy tym zostać nazwany w następujący sposób: Log chatu [Nick] [Zapamiętująca-Data-Godzina].

 

Pliki te nie zajmują z reguły zbyt wiele miejsca w pamięci i powinny być przechowywane przez co najmniej dwa miesiące.

 

STRUKTURA

 

Strażnicy / wypełniają swoje obowiązki na zasadzie pomocników-ochotników i nie są pracownikami firmy Mail.Ru Games GmbH. Za swoją pracę/działalność strażnicy / mentorzy dostają jednakże wynagrodzenie w postaci wirtualnej waluty.

 

 

Strażnicy należą do Klanu Strażników Ludzi oraz Klanie Strażników Magmarów. W klanie strażników panuje wiążąca hierarchia, wynikająca ze stopni pojedynczych członków klanu. Najwyższy stopniem strażnik jest upoważniony do wydawania poleceń pozostałym członkom klanu.

 

Najważniejsze stanowiska w Klanie Strażników to:

 

Główny strażnik: Szef całego klanu, do niego należy ostatnie słowo, kontroluje poczynania pozostałych członków klanu.

 

Asystent: Prawa ręka głównego strażnika, od którego otrzymuje zlecenia.

 

Egzekutorzy: Nakładają Przekleństwa Nędzy, Niewoli i Słabości - stąd też określenie "egzekutor".
Kontrolują i wertują grę pod kątem nielegalnych multikont, tropią oszustów.
Odpowiedzialni są za codzienną kontrolę instancji i tropienie innych oszustów.

 

Moderatorzy forum:  Ci strażnicy odpowiadają na pytania graczy, dbają o przestrzeganie regulaminu forum i utrzymanie porządku na forum.

 

Co się tyczy mentorów, to wyróżnia się dwa typy stanowisk:

 

Główny mentor: Prawa ręka administratora, "szef" mentorów.

 

Asystent głównego mentora: Konsultując się z głównym mentorem przejmuje jego zadanie i jest jego zastępcą. 
  

©  Mail.Ru LLC. Published by MY.COM B.V. All rights reserved.
All trademarks are the property of their respective owners.
AGB | Datenschutzerklärung | Technischer Support